Антон Головенко розповів на всеукраїнському форумі, як 150 ірпінських ветеранів заробили по 50 тисяч доларів (відео)

photoeditorsdk-export - 2021-12-13T174747.437

Депутат Ірпінської міськради від партії «Нові Обличчя», ексголова Громадської ради учасників АТО Антон Головенко, виступаючи на Всеукраїнському форумі «Ветеран – громаді: потенціал, помножений на довіру», розповів про результативну співпрацю ветеранів, бізнесу та міської влади Ірпеня. Форум, організований Міністерством у справах ветеранів України, пройшов у м. Краматорську Донецької області.

«У вас є дійсно успішні приклади, успішні кейси, як ветерани, бізнес і влада можуть об’єднуватись і досягати шалених результатів», – зазначила ведуча форуму, надаючи слово Антону Головенку.

Він, зокрема, ознайомив присутніх із тим, як учасники АТО з Ірпеня й місцеві будівельні компанії реалізовують за підтримки міської ради спільні проєкти зі спорудження житла для ветеранів. 

«Олександр (перший заступник міністра у справах ветеранів Олександр Порхун – ред.) мені подзвонив і сказав: “Будь ласка, прийди й розкажи про вашу ініціативу, як 150 ветеранів заробили по 50 тисяч доларів”. Дійсно, в нас дуже круто вийшло з будівництвом житла. Ми отримали земельні ділянки в Ірпені. Бачили, що ділянки продаються дешево: якщо називати конкретні ціни – це було 7–8 тисяч доларів за ділянку. І ми розуміли, що треба щось придумувати. Я взяв на себе ініціативу, зібрав усіх учасників – це разом вийшло десь 150 осіб, ми об’єднали наші ділянки і вирішили зробити кооператив. Коли ми почали цей проєкт, я зняв військову форму, вдягнув піджак, пішов на різні заходи, де були потенційні інвестори, забудовники. Я приходив до них і говорив не про соціальний  ветеранський проєкт, а саме про бізнес. Я розумів, що вони повинні заробляти, і що ми всі будемо партнерами. У цьому всьому дуже допомагала наша місцева влада», – зазначив депутат.

Нагадаємо, цьогоріч у липні 12 атовців із числа тих, які в рамках цього проєкту передали свої ділянки будівельній компанії, вже отримали квартири в новому житловому комплексі «Ібіс». До кінця 2022 року новоселами цього ЖК стануть ще 46 родин учасників бойових дій. Аналогічні проєкти втілюються також у двох інших новобудовах міста.

Виступаючи на форумі, Антон Головенко також розповів про ветеранський конкурс бізнес-проєктів «Startup Irpin», започаткований у 2017 році.

«Найкраща реабілітація – це власна справа, це робоче місце й гарна зарплата. І ми почали в цьому напрямку рухатись – організували бізнес-конкурс. Ми давали гроші на найкращі бізнес-ідеї, запрошували всіх ветеранів України до нас приєднатися. Вони до нас приїжджали, їх навчали протягом трьох місяців. Ми запросили для цього багато спеціалістів – і представників інститутів, і представників великого бізнесу. Учасники конкурсу слухали, навчалися, писали бізнес-плани, і через три місці три найкращі бізнес-плани отримали кошти на реалізацію. Але найголовніше в цій історії було те, що більше половини учасників прожили свої бізнес-ідеї і від них уже не відмовилися. Почали шукати кошти, можливості для того, щоб їх реалізувати, і я знаю, що багато в кого вийшло. Я думаю, це був дуже крутий проєкт, ми ним пишаємося», – сказав Антон Головенко.

«Усі проєкти, які ми реалізували за останні сім років – це ми зробили разом: місцева влада, Рада ветеранів АТО, місцевий бізнес», – наголосив депутат.

Нагадаємо, з 2016 року в Ірпені за сприяння міської влади ветерани АТО та сім’ї загиблих отримали вже 50 квартир і 294 земельні ділянки. 


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!