Ініціатива щодо створення Бучанського району проштовхується кулуарно — Андрій Літвинов

photoeditorsdk-export (21)

Ініціатива щодо створення укрупненого Бучанського району замість Ірпінського не лише суперечить урядовій методиці формування районів, а й розглядається кулуарно. Про це йдеться в повідомленні в. о. Ірпінського міського голови Андрія Літвинова на його сторінці у фейсбуці.  

«Багато разів серед голів міст та селищ обговорювалось питання створення Ірпінського району. Також у відповідь на численні запити до КОДА було роз’яснено, що подано в Кабмін саме сворення Ірпінського району. Сьогодні ми бачимо, що кулуарним шляхом, без будь яких обговорень виноситься питання вже Бучанського району з адміністративним центром субрегіонального рівня в м. Буча» — написав в. о. мера.

Він відзначив, що це питання не погоджене з навколишніми населеними пунктами. Ірпінь, Михайлівка-Рубежівка, Козинці, Коцюбинське й Горенка вже звернулися з цього приводу до облдержадміністрації та Міністерства розвитку громад і територій, інші населені пункти теж готують відповідні звернення.

Андрій Літвинов підкреслив, що створення району з центром у Бучі суперечило б затвердженій Кабміном методиці «Щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня», згідно з якою районним адмінцентром може бути населений пункт із постійним населенням не менш ніж 50 тис. осіб, тоді як у Бучі, за даними Головного управління статистики в Київській області, станом на 1 березня 2020 року — 36163 жителі.

«Питання Бучанського району не тільки суперечить методиці, а й приймається кулуарним шляхом, без обговорень, що обурює більшість населених пунктів області. Прошу підтримати даний пост всіх свідомих патріотів “Ірпінського краю” та “Ірпінського регіону”, які мають вагоме історичне значення в Київській області. Давайте разом не дамо переписати та перекреслити багаторічну історію задля вгамування чиїхось політичних амбіцій!» — наголосив Літвинов.

Нагадаємо, на початку травня Київська облдержадміністрація запевняла, що проєкт реформування адміністративно-територіального устрою області передбачає створення укрупненого району з центром в Ірпені. 

Раніше місцева влада Бучі й Гостомеля вже намагалася перешкодити створенню Ірпінського району. Тоді районним центром пропонували зробити селище Бородянку.


Підписуйтеся на новий Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!