Реклама

Ірпінська депутатка ініціювала використання в міськраді фемінітивів

Photoeditorsdk Export 2021 11 25t115332.733

Депутати Ірпінської міськради підтримали ініціативу своєї колеги, радниці мера міста Віолетти Дворнікової щодо використання в документах ради та в офіційній комунікації фемінітивів – іменників на означення осіб жіночої статі – передбачених останньою редакцією українського правопису. За відповідний депутатський запит Дворнікової проголосували 28 учасників сьогоднішньої сесії ради.

У своєму виступі перед голосуванням Віолетта Дворнікова нагадала, що в Ірпінській МТГ вже декілька місяців успішно реалізовується ухвалена міськрадою програма сімейної безпеки та інклюзії «Свідома громада», одним із найважливіших напрямків якої є утвердження рівності чоловіків і жінок.

За словами депутатки, застосування фемінітивів виражатиме рівне ставлення до людей незалежно від їхньої статі. У зв’язку з цим вона закликала «ввести в офіційну комунікацію й документообіг Ірпінської міської ради терміни, які позначають професії, посади та статуси жінок і чоловіків із урахуванням параграфу 32 українського правопису».

Нагадаємо, сьогодні Ірпінська міськрада також вирішила направити звернення Президенту України з закликом якнайшвидше підписати закон №2553, який урегульовує проблему завищення тарифу на газ для мешканців багатоквартирних будинків, де створені об’єднання співвласників (ОСББ). Звернення ініціював депутат від партії «Нові Обличчя», радник Ірпінського міського голови Андрій Літвинов.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама