Ляльки, створені ірпінською майстринею, представлені на новорічному фестивалі у Франції

photoeditorsdk-export (6)

Ляльки, створені майстринею з Ірпеня Київської області Тетяною Федоровою, викликали велике зацікавлення у відвідувачів новорічного фестивалю-ярмарку у французькому місті Руї. Українські ляльки вперше представлені на цьому заході.   

«Затишне місто Руї, що на півночі Франції, привітно й дуже зацікавлено зустріло українську ляльку, яка вперше була представлена на щорічному фестивалі-ярмарку, присвяченому новорічним святам», – повідомила Тетяна Федорова.

«Представники мерії на чолі з мером міста довго не відходили від нашого столика. Розпитували про кожну ляльку, її національні особливості, техніку виконання, – розповіла майстриня. – Чимало відвідувачів та й самих учасників заходу, а серед них були емігранти з України, Польщі, Словенії, намагалися розмовляти українською, згадували, хто звідки, розпитували, раділи зустрічі й дуже співчували. Адже вболівають за долю України…»

Нагадаємо, виставка робіт Тетяни Федорової протягом листопада працювала в Центральній міській бібліотеці Ірпеня.

Тетяна Федорова – заслужена майстриня народної творчості України, лауреат низки мистецьких премій, учасниця всеукраїнських і міжнародних виставок і фестивалів. Нагороджена Почесною грамотою Міністерства культури і мистецтв України. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва.

Етнографічних ляльок і ляльок в історичних костюмах Тетяна Федорова створює з 1992 року. Вперше в Україні вона реконструювала у формі етномоделей (мініатюр заввишки 18–20 см) зразки народного одягу різних регіонів України, а також історичного костюма.

За 27 років творчості ірпінська майстриня близько 600 лише порцелянових і текстильних ляльок. Більшість із них – у приватних колекціях в Україні, Канаді, США, Великій Британії, Франції, Німеччині, Нідерландах, Іспанії, Ізраїлі, Італії, Угорщині, Росії, Лівані, Китаї, Сингапурі, Японії. Також у її доробку – вузлові й вузликові ляльки, моташки, ляльки-подушки «Сонечко», картинки і плакетки, книжкові закладки і брошки, листівки, декоративні панно. Роботи Тетяни Федорової експонуються в Національному музеї архітектури і побуту України (Пирогово), Музеї-будинку Павла Тичини (с. Піски Чернігівської обл.), у Сингапурському музеї MINT, Ірпінському історико-краєзнавчому музеї.

НОВИНИ

Благодійні організації «Child Fund», «We World» і «Жовто-Блакитні Крила» розширять допомогу ірпінцям

29 вер 20:17

Детальніше
В Ірпені почали демонтувати зруйновані рашистами будинки (відео)

29 вер 19:28

Детальніше
Маркушин обговорив із литовськими дипломатами план відбудови ірпінського дитсадка «Радість»

29 вер 18:19

Детальніше
Будівельники України обговорили шляхи допомоги Ірпеню (відео)

29 вер 17:42

Детальніше
Офіцери з Броварів подарували Ірпінській бібліотеці понад 120 книг

29 вер 16:34

Детальніше
Євгенія Антонюк: «Кожна нова адреса, де замінили вікна – це справжня перемога для громади»

29 вер 14:56

Детальніше
Фонд відновлення Ірпеня представив відеорозповідь про зруйнований будинок родини Вдовенків (відео)

29 вер 13:34

Детальніше
Благодійний фонд «Карітас» запускає на Київщині новий проєкт із проведення ремонтів пошкодженого житла

29 вер 12:03

Детальніше
Всі новини