Реклама

Ляльки, створені ірпінською майстринею, представлені на новорічному фестивалі у Франції

Photoeditorsdk Export (6)

Ляльки, створені майстринею з Ірпеня Київської області Тетяною Федоровою, викликали велике зацікавлення у відвідувачів новорічного фестивалю-ярмарку у французькому місті Руї. Українські ляльки вперше представлені на цьому заході.   

«Затишне місто Руї, що на півночі Франції, привітно й дуже зацікавлено зустріло українську ляльку, яка вперше була представлена на щорічному фестивалі-ярмарку, присвяченому новорічним святам», – повідомила Тетяна Федорова.

«Представники мерії на чолі з мером міста довго не відходили від нашого столика. Розпитували про кожну ляльку, її національні особливості, техніку виконання, – розповіла майстриня. – Чимало відвідувачів та й самих учасників заходу, а серед них були емігранти з України, Польщі, Словенії, намагалися розмовляти українською, згадували, хто звідки, розпитували, раділи зустрічі й дуже співчували. Адже вболівають за долю України…»

Нагадаємо, виставка робіт Тетяни Федорової протягом листопада працювала в Центральній міській бібліотеці Ірпеня.

Тетяна Федорова – заслужена майстриня народної творчості України, лауреат низки мистецьких премій, учасниця всеукраїнських і міжнародних виставок і фестивалів. Нагороджена Почесною грамотою Міністерства культури і мистецтв України. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва.

Етнографічних ляльок і ляльок в історичних костюмах Тетяна Федорова створює з 1992 року. Вперше в Україні вона реконструювала у формі етномоделей (мініатюр заввишки 18–20 см) зразки народного одягу різних регіонів України, а також історичного костюма.

За 27 років творчості ірпінська майстриня близько 600 лише порцелянових і текстильних ляльок. Більшість із них – у приватних колекціях в Україні, Канаді, США, Великій Британії, Франції, Німеччині, Нідерландах, Іспанії, Ізраїлі, Італії, Угорщині, Росії, Лівані, Китаї, Сингапурі, Японії. Також у її доробку – вузлові й вузликові ляльки, моташки, ляльки-подушки «Сонечко», картинки і плакетки, книжкові закладки і брошки, листівки, декоративні панно. Роботи Тетяни Федорової експонуються в Національному музеї архітектури і побуту України (Пирогово), Музеї-будинку Павла Тичини (с. Піски Чернігівської обл.), у Сингапурському музеї MINT, Ірпінському історико-краєзнавчому музеї.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама