Маямі поділиться з українцями зброєю. Першу партію отримає Ірпінь

american-guns-04

Місто Маямі, яке незабаром стане побратимом Ірпеня, першим підтримало ідею про передачу Україні надлишку цивільної зброї, а також зброї, яка конфісковується у США. Про це, виступаючи на сесії Ірпінської міської ради, розповів народний депутат України Мар’ян Заблоцький.

«Ми з паном Олександром (Маркушиним) започаткували ідею, яку втілюємо спільно. Вона полягає в тому, щоби брати цивільну зброю у Сполучених Штатах Америки і озброювати членів добровольчих формувань територіальних громад», – сказав парламентар.

За його словами, до початку війни в Україні було 600 тисяч озброєних людей – це менше 2% більш ніж 30-мільйонного дорослого населення. У власності громадян США на 300 мільйонів населення є понад 800 мільйонів одиниць зброї, і щороку американці купують по 20 мільйонів одиниць. У країні працюють 53 тисячі магазинів зброї.

«Завоювати таку країну неможливо фізично, тому що там кожна людина озброєна, особливо в південних штатах – таких як Флорида», – зауважив депутат.

Мар’ян Заблоцький

«Власне, виникла ідея, щоби просити у громадян США їхню надлишкову зброю, адже в багатьох просто десятки одиниць. Багато з них готові поділитися зайвою зброєю – передати її сюди. Дуже багато там також конфіскованої зброї: у США понад 100 тисяч одиниць зброї щороку конфісковується і знищується, на що витрачаються кошти їхніх платників податків. Місто Маямі першим погодилося (ми зверталися до кількох міст), щоби всю конфісковану зброю, яку вони мають зараз, подарувати Ірпеню. Це доволі історичний момент і прецедент. Зараз Маямі погодилося передати 147 пістолетів і 20 автоматів – 10 автоматів Калашникова і 10 сучасних AR-15», – сказав Мар’ян Заблоцький.

Він також висловив упевненість у тому, що приклад Маямі наслідуватимуть і інші міста США.

«Ще навесні ми звернулися до наших міжнародних партнерів з проханням про допомогу у боротьбі з російським агресором. У червні, у відповідь на наше прохання, з ініціативи комісара поліції Маямі Кена Рас