Олександр Маркушин: «Деякі іноземні фонди використали Ірпінь і наші страждання для власного піару»

Photoeditorsdk Export (2)

Фонд відновлення Ірпеня було вирішено створити після того, як низка іноземних фундацій використали тему відбудови міста для свого піару й не надали жодної допомоги. Про це розповів в інтерв’ю польському виданню «Gazeta Wyborcza» Ірпінський міський голова, співзасновник Фонду відновлення Ірпеня Олександр Маркушин.  

«У мене склалося враження, що деякі організації хотіли використати Ірпінь і наші страждання для власного піару, – зазначив він. – Після того, як про Ірпінь стало відомо, до нас приїхали фонди з усього світу з пропозиціями допомоги. На жаль, було багато випадків, коли приїжджали представники якогось іноземного фонду, підписували з нами меморандум, фотографувалися, потім зникали і не надавали жодної допомоги. Тому ми заснували власний фонд і намагаємося самі залучати кошти, наприклад, від польських органів місцевого самоврядування».

Разом із тим Маркушин відзначив, що є позитивні приклади співпраці з міжнародними організаціями.

«Нам дуже допоміг Міжнародний Червоний Хрест, який спочатку передав 1,5 мільйона доларів, а потім ще виділив допомогу на відновлення лікарні приблизно на 3 мільйони доларів. Допомогли ЮНІСЕФ і американський фонд «World Central Kitchen», надаючи їжу та облаштовуючи укриття у школах. Тож є фонди, які дійсно допомагають», – відзначив Ірпінський міський голова.

Інтерв’ю провідній польській газеті Олександр Маркушин дав під час свого візиту в місто Ґданськ, де він виступав на сесії міської ради та на конгресі «Smart City». Нагадаємо, на сесії Ґданської міськради мер Ірпеня повідомив про ініціативу щодо заснування Асоціації громад України та Польщі

Фонд відновлення Ірпеня був презентований 9 серпня у зруйнованому Центральному будинку культури міста. Його засновниками також стали голова Інвестиційної ради міста Вололомир Карплюк і народний депутат України Сергій Тарута.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300