Реклама

Олександр Маркушин: Громади Приірпіння відстоюватимуть право Ірпеня стати центром нового району

101123460 1620716854770186 2130707016115552256 N

Громади Приірпіння відстоюватимуть право Ірпеня стати центром одного з нових районів Київщини, який буде утворений у результаті адмінреформи. Про це заявив перший заступник Ірпінського міського голови Олександр Маркушин.  

«Україна переходить до наступного етапу адміністративної реформи. До середини липня парламент планує прийняти закон, яким сформують нові районні центри об’єднаних громад. Я переконаний, що Ірпінь має стати одним з таких центрів у Київській області», — йдеться в заяві Маркушина, опублікованій на його сторінці у фейсбуці.

Він наголосив, що Ірпінь «відповідає усім критеріям, які розробив Кабінет Міністрів щодо адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня».

«По-друге, Ірпінь має необхідну інфраструктуру для обслуговування територіальних громад. Зокрема, КП «Ірпіньводоканал» забезпечує водопостачанням і водовідведенням наше місто, а також Бучу, Ворзель, Гостомель. В Ірпені знаходяться регіональні офіси Національної поліції, «Київобленерго», «Київоблагазу», податкової служби. У нас працює регіональний архів, суд, міграційна служба (паспортний стіл), підрозділ Державної служби з надзвичайних ситуацій тощо. Більше того, в Ірпені відкриваються нові дитячі садки, корпуси шкіл, амбулаторії. Працюють лікарні для дорослих та дітей, у процесі будівництва – сучасний медичний центр. Судячи з наведених фактів, очевидно, що саме в Ірпені сконцентрована інфраструктура, яка необхідна для опорного міста об’єднаних громад», — зазначив Олександр Маркушин.

Він також нагадав, що Ірпінь – це єдине місто в Україні, яке вже має досвід управління громадами: у 2001 році в рамках шведського експерименту був створений Ірпінський регіон, до якого увійшли місто Ірпінь та селища Буча, Гостомель, Ворзель і Коцюбинське.

«Тому громади Ірпеня та Приірпіння будуть відстоювати право Ірпеня стати центром об’єднаних громад. Звертаюся до Київської обласної адміністрації, Міністерства розвитку громад та територій, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з проханням провести справедливу адміністративну реформу на Київщині», — підкреслив Олександр Маркушин.

Нагадаємо, в. о. Ірпінського міського голови Андрій Літвинов заявив про те, що в органах державної влади кулуарно розглядається питання про створення Бучанського району замість Ірпінського.


Підписуйтеся на новий Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама