Скорик-Шкарівська виступила проти муніципальної Програми сімейної безпеки та інклюзії

Photo 2021 05 20 12 01 32

Голова фракції «Голос» в Ірпінській міськраді Михайлина Скорик-Шкарівська намагалася зірвати презентацію муніципальної Програми сімейної безпеки та інклюзії, проєкт якої представила на сесії ради Віолетта Дворнікова.

Скорик-Шкарівська спочатку обурилася тим, що презентація, яка тривала 5 хвилин, нібито відбувається занадто довго. Далі депутатка спробувала дискредитувати виступ багатодітної матері й педагогині Ганни Євсюкової-Мурзи, яка заявила про актуальність питань, порушених у проєкті Програми. При цьому Скорик-Шкарівська не змогла запропонувати нічого конструктивного стосовно обговорюваної теми.

Нагадаємо, проєкт Програми, розроблений Віолеттою Дворніковою спільно з громадськими діячами, передбачає комплекс заходів у трьох напрямках:

– допомога інклюзивним групам населення – насамперед, дітям із аутизмом, іншими психоневрологічними розладами та їхнім родинам;
– протидія домашньому насильству, забезпечення гендерної рівності та захист інституту сім’ї;
– протидія сексуальному насильству та булінгу в інтернеті.

У рамках Програми, зокрема, пропонується створити Центр із комплексної реабілітації й соціалізації дітей із аутизмом та іншими психоневрологічними порушеннями; заснувати освітню платформу для спеціалістів із інклюзії, педагогів, батьків, дітей і підлітків та представників соціально відповідального бізнесу; втілювати проєкти для підтримки родин, у яких виховуються діти з особливими потребами; запровадити проєкт «Мені не страшно» – зокрема, створити «гарячу лінію» для надання оперативної допомоги у випадках домашнього насильства; впроваджувати інструментарій для врегулювання сімейних конфліктів і супроводу процесів розлучення; виявляти та нейтралізувати прояви булінгу й кібербулінгу; навчати представників цільових груп основам кібербезпеки, самозахисту та оборони тощо.

Як зазначила Дворнікова, програми такого змісту немає в жодному населеному пункті України. Надалі планується провести низку заходів для ознайомлення з проєктом жителів громади, щоб усі охочі могли внести свої пропозиції. Узагальнені напрацювання увійдуть до оновленої редакції Програми, яку потім винесуть для затвердження на сесію міської ради.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300