У Приірпінні збільшилася захворюваність на скарлатину

скарлатина

Останніми днями в нашому регіоні збільшилася захворюваність на скарлатину серед дітей, повідомляється у фейсбук-групі Ірпінського міського центру первинної медико-санітарної допомоги «Сімейний лікар. Ірпінь».

Лікарі зазначають, що скарлатина – це «висококонтагіозне гостре інфекційне захворювання, яким хворіють діти переважно у віці 2–10 років». Воно викликається бета-гемолітичним стрептококом типу А. Вважається, що чим менша дитина, тим у більш легкій формі протікає хвороба.

Як розповідають медики, тривалість інкубаційного періоду скарлатини – від кількох годин до 12 днів. Типова форма захворювання починається гостро: температура тіла за шість-сім годин підвищується до 38,5–40°C. Хворі скаржаться на головний біль, нездужання, болючість при ковтанні. Наприкінці першої доби захворювання (іноді на другий день) з’являються характерні плямисті дрібні висипання на шкірі – спочатку на шиї та верхній частині грудей, а впродовж наступних двох-трьох днів вони поширюються по всьому тілу. Обличчя хворого злегка опухле, щоки яскраво-червоні, тоді як підборіддя та рот на ділянці, обмеженій носогубними складками, відрізняються різкою блідістю (симптом блідого носогубного трикутника). Протягом перших двох-трьох днів хвороби язик вкривається сірувато-білим нашаруванням; з третього-четвертого дня воно зникає, а забарвлення язика стає яскраво-червоним (так званий «малиновий язик»). Висока температура тіла зберігається упродовж трьох – шести днів, потім починає знижуватися та нормалізується на дев’ятий-десятий день хвороби. Одночасно покращується загальний стан хворого, зменшується інтоксикація, зникає висип та інші симптоми. На шкірі, особливо на долонях, відбувається характерне злущення шкіри.

«До ефективної профілактики належить своєчасна ізоляція хворих дітей та вживання карантинних заходів (у школах, дитячих садках, медичних установах). При стаціонарному лікуванні дітей виписують не швидше, ніж на десятий день, після чого лікування продовжується в домашніх умовах ще 12 днів. Отже дитина після скарлатини може повернутися у свій колектив не швидше, ніж на 22-й день при умові, що бактеріологічні дослідження на присутність збудника є негативними. Діти, що ніколи раніше не хворіли скарлатиною, але були в контакті з хворими дітьми, ізолюються від колективу мінімум на сім днів із моменту останнього контакту», – відзначається в дописі.

Лікарі закликали батьків бути уважними та за наявності найменших ознак захворювання звертатися до свого сімейного лікаря чи педіатра.

Нагадаємо, в Ірпені на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій визначили заходи для запобігання спалаху дифтерії.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

В Ірпені змагаються титуловані орієнтувальники із порушеннями слуху (відео)

Сьогодні, 21:43

Детальніше
«Україні потрібен свій фантастичний всесвіт» — автор фентезі «Кий і морозна орда» Нік Лисицький

Сьогодні, 16:14

Детальніше
Ірпінь закуповує 77 ударних дронів

Сьогодні, 15:38

Детальніше
Ірпінська громада вшанувала пам’ять жертв трагедії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, 13:09

Детальніше
В Ірпені відбудовують багатоповерхівку на вул. Київській, 53

Сьогодні, 10:20

Детальніше
Учні ІЛІТ говорили про життєвий вибір із письменницею й журналісткою Оленою Пшеничною (відео)

25 Apr 19:56

Детальніше
Представники Ірпеня долучились до обговорення проблемних питань підтвердження права власності за зруйноване житло

25 Apr 19:43

Детальніше
Артем Гурін та його родина отримали 300 000 грн матеріальної допомоги, - протоколи комісії

25 Apr 18:35

Детальніше
Всі новини
300x300