В Ірпені посилять заходи безпеки для боротьби з коронавірусом (відео)

Ірпінська територіальна громада перебуває на межі переходу до «червоної зони» через важку ситуацію з коронавірусом. Щоб стримати розповсюдження ковіду, на території громади посилять заходи безпеки. Про це йшлося на позачерговому засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ірпінської міськради.

Антон Довгопол, директор Ірпінської центральної міської лікарні:  
«На початок жовтня в нас було 100 ліжок (для лікування хворих на COVID-19), на даний момент ми розгорнули додатково ще 12 ліжок – тепер ми маємо 112 ліжок зі 100-відсотковим забезпеченням киснем і всім необхідним обладнанням. Протягом третього тижня я відзначаю завантаженість цих ліжок на 100%. Категорія пацієнтів теж достатньо сильно змінилася. Збільшилася смертність. За весь період, що ми надаємо допомогу пацієнтам із COVID, у нас не було жодної особи, яка б мала дві дози вакцини і при цьому захворіла на COVID».

Щоб ситуація не погіршувалась, на комісії прийняли рішення обмежити візити громадян до комунальних підприємств, максимально перевести спілкування в режим онлайн та вирішення питань по телефону. На вході до міськради діятиме пропускна система.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«З приводу міської ради: з понеділка будемо перевіряти наявність тестів. Якщо є мінусовий, людина заходить. Якщо є сертифікат вакцинації – заходить. Перевіряти буде пост – дамо доручення «Муніципальній варті» – через систему «Дія». З 8:00 це вже запрацює».

За необхідності можна буде зробити тест у спеціальному пункті в приміщенні міської бібліотеки.

Андрій Левківський, директор Ірпінського центру первинної медико-санітарної допомоги:
«Наразі це будуть швидкі тести на COVID-19. Єдине, що швидке тестування буде платним, і ми зараз вираховуємо ціну. Вона буде середньоринкова, і вона буде дешевша, ніж у будь-якій комерційній установі».

Комісія вирішила також продовжити шкільні канікули до 31 жовтня. Якщо ситуація вимагатиме – продовжать ще на тиждень.

Олег Білорус, начальник управління освіти і науки Ірпінської міськради:
«Я хотів би запевнити батьків, що ми робимо саме канікули, а не дистанційну форму навчання. Це означає, що цей канікулярний термін ми обов’язково відпрацюємо в очному режимі, навіть якщо це буде стосуватися і червня місяця».

Олександр Маркушин:
«Розгортаємо знову волонтерський штаб, він буде діяти на базі нашого територіального центру соціального обслуговування. Усім, хто не зможе вийти у магазин, або людям, які вже у віковій зоні ризику, ми будемо додому доставляти продукти харчування, медикаменти – все, що буде їм потрібно. Людям похилого віку, тим, хто не може собі дозволити купити антисептики або маски, ми обовязково дамо ту кількість, яка буде їм потрібна».

Ці та інші заходи будуть запроваджені в Ірпінській громаді з 25 жовтня.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300