Реклама

В Ірпені відбувся міський турнір із шахів (відео)

Нікіта через війну зараз мешкає у Німеччині. Повернувся в Ірпінь на два тижні, щоб відвідати батька. А принагідно – пограти в шахи – його улюблену гру.

Нікіта, переможець турніру:

«Я займаюсь вісім років. По-перше, шахи — це теж, як заробіток для мене зараз. А також це розвиває мій розум. Це може допомогти мені у майбутньому».

Поціновувачів шахів в Ірпені чимало. На відкритий міський турнір зібралися 26 учасників. Змагання відбулися у Шахово-шашковому клубі з нагоди Всесвітнього дня шахів.

Станіслав та Антон, учасники турніру з шахів:

«Мені дуже цікаво пограти в шахи, тим паче атмосфера дуже класна, просто люблю грати в шахи. Я прийшов, щоб отримати задоволення. Тому що, майже всі ігри, в основному, проходять онлайн, в телефоні. А ось так в живу, тим паче з дітьми. Один із них тільки що дуже гарно і красиво виграв у мене».

Олексій, учасник турніру з шахів:

«Я одну виграв, бо там два неможливих хода я знайшов. Другу програв. Цікава гра».

Юрій, організатор та учасник турніру з шахів:

«Тут багато аматорів, я зараз бачу по складу, дуже багато аматорів. Є п’ятірка-шестірка професіоналів, які займаються давно і мають розряди. Вже у нас є три КМС. Є багато перших розрядів, трохи других розрядів і більшість це — безрозрядники. Тому у нас змішаний турнір. Але так, як у нас турнір швейцарська система, він виявить переможців, перших три місця».

За швейцарською системою учасники зіграли 7 турів по 15 хвилин. У першому турі суперники визначалися жеребкуванням, а надалі – за кількістю набраних очок. Тож на початку у двобоях професіонали могли грати з початківцями, а дорослі – з малими.

Андрій Миколайович, учасник турніру з шахів:

«Важкувато було, спочатку було гірше, але мобілізувався — переміг. Сьогодні дуже багато народу, грати трошки важкувато, але будемо».

Ксенія, учасниця турніру з шахів:

«Програла. Займаюся шахами, ну буквально, декілька тижнів. Якщо прямо на заняттях, то декілька днів. Тому це було очевидно, але я спробувала».

За підсумком змагань, визначилися два переможці. Серед дівчат – Ірина Руденко, а серед хлопців – вже відомий нам Нікіта Нечитайло. Організатори обіцяють й надалі проводити шахові змагання в Ірпені.

Юрія Пустова, головна спеціалістка відділу фізичної культури та спорту ІМР:

«Обов’язково будуть, тому що я бачу, що дуже великий попит на такі заходи. І будемо проводити його, звісно, частіше».

Андрій Літвинов, депутат Ірпінської міської ради:

«Я програв, на жаль. Але мені не соромно, що я програв людині, яка має розряд і вчиться грати професійно. Будемо популяризувати цю гру в місті. Це дуже чудово, що у нас шаховий Ірпінь».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама