В Кабміні повідомили про нові норми асфальтування доріг

асфальтування доріг

У змінах до Державних будівельних норм* чітко визначено допустимий час на транспортування асфальтобетонної суміші (АБС), який обов’язково має бути дотриманий від моменту випуску до укладання АБС, – не більше 3 годин.

Про це повідомляє Урядовий портал з посиланням на Лева Парцхаладзе, заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України:

“Зараз у ще чинних нормах щодо проектування доріг загального користування час на транспортування АБС-суміші із заводу до місця її укладання ніяк не обмежується. Чому це погано? При тривалому транспортуванні на великі відстані суміш зазнає підвищеного впливу вібрацій і стає неоднорідною. Наслідки цього ми спостерігаємо на наших дорогах  – це вибоїни та тріщини. Крім цього, при збільшенні часу транспортування на суміш більш суттєво впливає температура повітря. Тому у змінах до цих будівельних норм вводяться обмеження щодо часу на транспортування асфальтобетону – не більше 3 годин. Науковцями і експертами дорожньої галузі визначено, що цей час є оптимальним, щоб суміш не застигала і потім укладалася однорідно”.

За підрахунками експертів, це сприятиме підвищенню якості дорожнього покриття в цілому на 30%, продовжить строк служби таких доріг та мінімізує появу вибоїн, тріщин та бітумних плям.

Крім того, у нових змінах визначаються максимальні відстані транспортування асфальтобетонних сумішей:

  • в межах населеного пункту – 75 км;
  • на ґрунтових дорогах або дорогах з каменю чи бруківки поза населеним пунктом – 110 км;
  • на асфальтобетонних, цементобетонних дорогах або з чорного щебеню поза населеним пунктом – 150 км.

Зазначені зміни до Державних будівельних норм вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.

Довідково

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

* — посилання на розділ и частини ДБН В.2.3-4-2015 “Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво”

Нещодавно повідомлялося, що в Ірпені продовжують капітально ремонтувати дороги та залучати незалежних сертифікованих експертів для контролю якості нових автошляхів.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300