Київська облдержадміністрація несподівано й без обговорення запропонувала створити Бучанський район — документи

14068139_1562266647414811_333501991262843355_n

Наприкінці травня Київська облдержадміністрація несподівано й без широкого обговорення змінила свій проєкт реформування адміністративно-територіального устрою області, запропонувавши утворити Бучанський район замість Ірпінського. Про це свідчать листи КОДА і Міністерства розвитку громад і територій, які потрапили в розпорядження редакції ITV.

Зокрема, в листі облдержадміністрації до Ірпінської міськради, датованому 6 травня ц. р., повідомляється: «Київська обласна державна адміністрація листом від 14.04.2020 надіслала до Міністерства розвитку громад та територій узагальнені пропозиції (остаточний варіант конфігурації) щодо переліку та складу проєктних адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня області. Центрами ОСР Київської області визначено: м. Ірпінь, м. Васильків, м. Біла Церква, м. Бровари, м. Переяслав», — повідомляють у КОДА.

При цьому зазначається, що при підготовці проєкту облдержадміністрація «використовувала Методичні рекомендації щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, які підготовлено Міністерством розвитку громад та територій на виконання Плану заходів із реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019—2021 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України».

«Відповідно до Методики, у першу чергу адміністративними центрами ОСР визначаються міста, чисельність постійного населення яких становить не менше ніж 50 тис. осіб, та зони їх доступності — не більше ніж 60 кілометрів. Таким центром було визначено місто Ірпінь, чисельність населення якого складає 56806 осіб. Якщо на територіях, розташованих за межами зон 60-кілометрової доступності адміністративних центрів ОСР, постійно проживає менше ніж 150 тисяч осіб, такі території можуть бути включені до території ОСР… Іванківський та Поліський райони, які не входять у зону (60-кілометрової) доступності міста Ірпінь, мають загальну кількість населення 35053 особи, тому включені до Ірпінської ОСР», — запевняли в обласній адміністрації.

Про ті ж узагальнені пропозиції Київської ОДА, надіслані до