Реклама

Проєкт «Irpin Reconstruction Summit» представили на кліматичній конференції ООН (відео)

Photoeditorsdk Export (3)

На Конференції ООН із питань клімату COP27 у єгипетському місті Шарм-ель-Шейх було представлено проєкт «Irpin Reconstruction Summit» (IRS). Преставлення відбулося в першому в історії конференції українському павільйоні. IRS презентували як пілотний проєкт повоєнної сталої відбудови міст України. Про це повідомляє сторінка «Irpin Reconstruction Summit» у фейсбуці.

Спікерами панелі виступили радник Ірпінського міського голови, депутат міськради Андрій Літвинов та представники проєктного офісу IRS – радник із кліматичних питань Доменіко Віто й радник із технологічних та екологічних питань Владислав Малашевський.

Андрій Літвинов розповів про стрімкий довоєнний розвиток Ірпеня, про масштаби руйнувань, яких зазнало місто, та про концептуальні підходи до його відновлення.

«Ми хочемо відбудовувати й розвивати Ірпінь у сучасних тенденціях, тому нам дуже потрібно розробити майстер-план міста, і він уже розробляється. Ми намагаємося розглядати відбудову системно і за всіма напрямками. Також ми хотіли б ураховувати при відбудові нашого міста сучасні виклики. Наприклад, щоб усюди були бомбосховища, бо ми постійно знаходимося під обстрілами. Ще одна величезна проблема – просто неймовірна кількість будівельного сміття. Це екологічна проблема, яку ми поки що не знаємо як вирішувати», –  зазначив радник мера Ірпеня.   

За його словами, в Ірпені планують розробляти стратегію екологічного розвитку не тільки свого міста, але й усього регіону.

Літвинов зауважив, що в рамках «Irpin Reconstruction Summit» до відновлення міста долучаються як українські, так і іноземні архітектори.

«Хочу подякувати всім, хто доєднався, і дуже чудово, що в нашої офіційної робочої групи «Irpin Reconstruction Summit» налагоджується такий капітальний процес із відбудови міста», – підкреслив Андрій Літвинов.

«»Irpin Reconstruction Summit» є прикладом сталої стійкості низового рівня, який перетворив український спротив на далекоглядну ініціативу громади, орієнтовану на те, щоб “відбудувати краще” місто Ірпінь», – зазначив Доменіко Віто.

«Ми прагнемо реконструкції, котра б не лише повернула місце, де можна зупинитися, школу, яку відвідувати, чи лікарню, де можна отримати допомогу. Прагнемо, щоб громади долучилися до процесу відбудови. Ми повинні формувати міста навколо людей, які там житимуть, тому не можемо зробити це без них», – додав Владислав Малашевський.

До розмови долучилися запрошені доповідачі від ПРООН, від відомої італійської архітектурної групи «Stefano Boeri Architetti» та інших структур.

«Ми робимо все можливе, щоб сприяти не просто реконструкції, а створенню нового бачення майбутнього Ірпеня», – зазначив засновник «Stefano Boeri Architetti», радник «Irpin Reconstruction Summit» Стефано Боері.

Нагадаємо, наприкінці жовтня Владислав Малашевський і проєктна менеджерка української групи IRS Олена Ямпольська представили «Irpin Reconstruction Summit» на Міжнародній експертній конференції з питань відновлення, відбудови та модернізації України, що відбулася в Берліні. У конференції брали участь Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, Канцлер ФРН Олаф Шольц і Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль; Президент України Володимир Зеленський виступив перед учасниками форуму за допомогою відеозв’язку.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама