Реклама

Олесь Доній очолив журі Літературної премії Ірпеня

Олесь Доній очолив журі Літературної премії Ірпеня

Журі найбільшої в Україні Літературної премії Ірпеня очолив Олесь Доній – український, політик, громадський та культурний діяч, народний депутат України 6-го та 7-го скликань, голова Мистецького об’єднання «Остання Барикада», голова Центру досліджень політичних цінностей, автор та ведучий багатьох телевізійних програм про культуру та національну ідею. Автор концепції «25 сходинок до суспільного щастя».

«Вже майже сторіччя Ірпінь є українською літературною столицею. Відродження письменницьких традицій в Ірпені одразу ж після деокупації міста є характерним кроком для всієї держави – це засвідчує, що українська культура була, є і залишатиметься основою відновлення та національного відродження. Так само у двотисячних роках Ірпінь став місцем, де щороку проходили Семінари творчої молоді, так і нині навколо Літературної премії Ірпеня заплановано провести щорічні заходи, спрямовані на розвиток української літератури», — наголосив Олесь Доній.

Оголошення лавреатів Літературної премії Ірпеня за 2021 рік відбудеться 1 липня 2023 року в місті-герої Ірпінь. Це стане початком відновлення традиції вручення премії українським літераторам. У 2022 році премія не оголошувалася через воєнні дії в Ірпені, що пояснює відсутність номінування на отримання премії цього року. Також 1 липня оргкомітет премії оголосить склад новосформованого і надалі постійного журі Літпремії Ірпеня.

За 2021 рік  на премію подався 261 автор у чотирьох номінаціях: проза, поезія, спеціальна премія «Література для дітей» (саме в Ірпені жив автор «Пригод Незнайка» Микола Носов), премія «За вже видані книги українських авторів».

Цьогоріч Літературна премія Ірпеня доповнилася ще однією – п’ятою —  номінацією – «За кращий літературний твір військовослужбовця або ветерана війни з росією».

Літературна премія Ірпеня – щорічна всеукраїнська премія у галузі літератури, заснована 2020 року Товариством «Відважних» та Інвестиційною радою Ірпеня. Завдання премії – пошук нових авторів із метою їх мотивації до подальшої творчості.

Цьогоріч до оргкомітету премії увійшов український видавець, засновник видавництва «Саміт-книга» Іван Степурін, який координуватиме видання книги лавреатів Літературної премії Ірпеня.

На розгляд журі премії приймаються невидані раніше (крім номінації «За вже видані книги українських авторів») рукописи авторів, які дотепер не видавали жодної книги, але публікували свої твори в колективних збірках чи антологіях. Вік та географія (проживання) претендентів на отримання премії – необмежені. Тематика творів та їхній обсяг – вільні. Дедлайн подачі творів щороку – до 31 грудня, цьогоріч – це 31 грудня 2023 року.

«Нагородження лавреатів премії відбувається 1 липня наступного за поданням творів року. П’ятеро лавреатів Літературної премії Ірпеня отримають по 100 тис. грн кожен. Таким чином, загальний преміальний фонд Літературної премії Ірпеня, починаючи з 2023 року, складатиме 500 000 гривень. Вручення премії за 2021 рік буде на попередніх умовах», – наголосив СЕО Товариства «Відважних», голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

Рукописи потрібно надсилати у форматі Microsoft Word (із фото, біографією та контактними даними автора) на електронну пошту [email protected] . Тема листа — Літературна премія Ірпеня.

Нагадаємо, що 30 липня 2021 року вийшла з друку книга «Слова Відважних» – збірка творів перших лавреатів Літературної премії Ірпеня, видана коштом Товариства «Відважних», яке виступило спонсором премії. До збірки увійшли твори трьох лавреатів: роман Юлії Шеко «Розділені навпіл» (номінація «Проза»), добірка віршів Юлії Григорук «Забинтований світ» (номінація «Поезія») та повість Олени Терещенко «Скринька королеви Анни» (спеціальна номінація «Література для дітей»).

Ірпінь історично є столицею українського письменства. У місті є парк «Письменників» з алеєю дерев’яних скульптур читачів, пам’ятник молодому Тарасу Шевченку (встановлений коштом засновників товариства “Відважних” Володимира Карплюка та Володимира Співака), пам’ятник Автору, пам’ятник Письменнику, площа творчого Духу та Будинок творчості письменників, де жили й творили класики літератури: Олександр Довженко, Остап Вишня, Павло Тичина, Микола Бажан, Михайло Стельмах, Максим Рильський, Олесь Гончар, Павло Загребельний та багато інших іменитих майстрів пера.

Нещодавно в Ірпені за підтримки товариства «Відважних» було презентовано Літературний мурал «Нетаємна вечеря письменників». Ініціатором створення муралу став автор книги «Битва за Ірпінь» та продюсер фільму «Форпост Ірпінь» Петро Щербина. На літмуралі за одним «літературним столом» зібрали Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Миколу Хвильового, Ольгу Кобилянську, Івана Нечуя-Левицького, Олеся Гончара, Ліну Костенко, Дмитра Павличка, Михайла Коцюбинського, Андрія Малишка, Олександра Довженка, Володимира Винниченка та Миколу Бажана.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!