Проєкт «Irpin Reconstruction Summit» презентували в Мілані

Photoeditorsdk Export (1)

В італійському місті Мілані під час виставки «Італія Х Україна» відбулася презентація проєкту з відновлення Ірпеня «Irpin Reconstruction Summit» (IRS). Про це повідомляється на сторінці проєкту у фейсбуці. 

Презентація відкрилася привітальним словом ініціатора IRS, співзасновника Фонду відновлення Ірпеня Володимира Карплюка та керівників італійських організацій-партнерів – Конфедерації італійської промисловості в Україні («Confindustria Uсraina»), асоціації «Green Building Council Italia» («Рада зеленого будівництва Італії»), фонду «Terre des Hommes» та компанії «Stefano Boeri Architetti».

Координаторка IRS Ірина Ярмоленко розповіла про структуру проєкту, його команду і про те, як розвивається ця ініціатива сьогодні. Йшлося також про співпрацю з фондом «Terres des Hommes» у підготовці до зими чотирьох багатоквартирних будинків в Ірпені.

«Ми, «Terres des Hommes», досить активні в Україні з кількома проєктами – від лікарень до шкіл. В Ірпені ми співпрацюємо з Центром суспільних комунікацій над проєктом утеплення житлових будинків, щоб зробити їх стійкими до зимових умов», – зазначив представник фонду Бруно Нері.

«Нам потрібно зміцнювати співпрацю та партнерство між Італією та Україною, і в цьому «Confidustria Ukraina» може допомогти досягти спільних цілей», – зауважив президент Конфедерації Марко Тосон.

За словами віце-президента «Green Building Council Italia» Фабріціо Капаччіолі, асоціація пропонує свій досвід реконструкції та відбудови інфраструктури, набутий унаслідок італійських землетрусів.

«Я з вами. Ми прийняли пропозицію Ірини та міського голови відбудувати Ірпінь з новим зв’язком із природою. Ірпінь має велику традицію щодо цього, і важливо залучати українських архітекторів до створення нового міста. Я з вами також як президент «Трієнале» (міжнародна виставка архітектури, дизайну та мистецтва – ред.), адже нещодавно ми відкрили цілий павільйон, присвячений українській культурі», – сказав співзасновник «Stefano Boeri Architetti», архітектор і урбаніст Стефано Боері.

У свою чергу мер муніципалітету Чезано-Босконе Сімоне Негрі наголосив, що необхідно залучати до допомоги українським містам місцеві громади Італії, наприклад, мережу муніципалітетів Мілану.

«Важливо не зменшувати увагу до української кризи: насправді в Італії ми вже не так багато слухаємо про війну, як у перші місяці», – відзначив він.

Презентація супроводжувалася виставкою світлин понівеченого Ірпеня, зроблених італійським фотографом Енцо Делль’Аква. Також відбувся показ фільму польського журналіста Міхала Пшедлацького «Залишаючи Ірпінь»: команда «Irpin Reconstruction Summit» отримала ліцензію на його показ від компанії «Discovery».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300