Ще одне американське місто стало побратимом Ірпеня. Угоду про партнерство Ірпінський міський голова Олександр Маркушин підписав із мером міста Сірак’юс Беном Волшем. Відбулося це під час робочого візиту мера Ірпеня в США.
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/04/341708344_245682921206257_9039995719025731108_n-1024x768.jpg)
«Щиро дякую громаді та керівництву Сірак’юс за дуже теплий і гостинний прийом. Ми отримали ще одного партнера, який допоможе нам у відновленні Ірпеня. А ще попереду — тісна співпраця у напрямку освітніх та культурних обмінів», — написав Олександр Маркушин на своїй сторінці у фейсбуці.
Місто Сірак’юс розташоване у центральній частині штату Нью-Йорк. Там дуже велика українська діаспора – майже 7000 українців. Це найбільше у відсотковому співвідношенні до кількості населення у штаті Нью-Йорк. І це четвертий показник по усій Америці.
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/04/341323055_748148426952219_481472488382069685_n.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/04/341359655_173284698954529_3794751387990850469_n.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/04/341685235_764143355376977_2053879647740251571_n.jpg)
«А ще у Сірак’юс, як і в Ірпені, є пам’ятник молодому Тарасові Шевченку. Мав честь разом із мером міста Беном Волшем вклонитися Кобзареві», — розповів мер Ірпеня.
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/04/IMG_20230417_103253_119-768x1024.jpg)
Варто зазначити, що перемовини з приводу укладання побратимських стосунків між Ірпенем та Сірак’юс почалися у жовтні минулого року.
Нагадаємо, що першим містом-побратимом Ірпеня в США стало місто Мілвокі (штат Вісконсин). Угоду про партнерство підписали тодішні очільники міст Володимир Карплюк і Том Баррет.
А також торік у серпні муніципалітет американського міста Маямі (штат Флорида) та Ірпінська міська рада ухвалили рішення про встановлення побратимських стосунків.