Організатори добровільної пожежної дружини в Ірпені вивчили німецький досвід

photoeditorsdk-export - 2019-12-03T100611.171

Завершився другий етап міжнародного проєкту зі створення в Ірпені на Київщині добровільної пожежної дружини, під час якого робоча група на чолі з першим заступником мера Олександром Маркушиним вивчала особливості функціонування добровільної рятувальної служби в Німеччині. Вже наприкінці тижня на стажування до ФРН поїдуть перші ірпінські пожежники-добровольці. Про це повідомила радник Ірпінського міського голови з питань міжнародного співробітництва Оксана Сулима.

«Відбулася друга частина проєкту міст-побратимів Ірпеня і Борни “Допомога у добровільній службі – спільні перспективи створення добровільної пожежної служби в Україні”. Цього разу робоча група зі створення добровільної пожежної дружини в Ірпені знайомилися з особливостями функціонування та законодавчими аспектами діяльності добровільних служб у Німеччині. Наших представників цікавило, яким чином здійснюється фінансова підтримка від держави та міста, технічні аспекти встановлення мережевого зв’язку та пейджерних повідомлень, співпраця професійних пожежників із рятувальниками-добровольцями, необхідне матеріально-технічне забезпечення, вимоги до будівництва пожежних частин тощо. Програма другої проєктної частини була насичена робочими нарадами, зустрічами з експертами та фахівцями, екскурсіями до професійних пожежних та добровільних частин, відвідуваннями навчальних тренувань та навчально-технічного центру», – розповіла Оксана Сулима.

За її словами, до Ірпеня члени робочої групи «повернулися сповнені ідей щодо подальшого розвитку добровільної пожежної служби в нашому місті».

«Вже наприкінці цього тижня розпочнеться третя частина проєкту. До м. Борна поїдуть перші добровільні пожежники Ірпеня на стажування», – зазначила радник мера.

Оксана Сулима наголосила, що «місто-побратим Борна має добровільну пожежну частину зі 150-літньою історією». «У пожежній частині Борни залучаються на виклики 69 добровільних пожежників, є дитяча пожежна команда віком від 5–8 років, юнацька пожежна дружина та група почесних ветеранів пожежної служби», – розповіла вона.

«Вражаючим є той факт, що у місті Лейпциг працює 6 професійних пожежних частин і 22 добровільні, що вказує на високий рівень відповідальності та бажання працювати на добровільних засадах», – підкреслила Оксана Сулима.

Раніше про перебування в Борні повідомляв Олександр Маркушин. «Одне з основних завдань (робочого візиту) – досконале вивчення досвіду роботи німецьких добровільних пожежних частин і напрацювання планів подальшої взаємодії», – зазначив посадовець. Він зауважив, що фінансування проєкту здійснюється за підтримки німецького фонду «Engagement Global» і Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку.

Наприкінці жовтня в рамках проєкту Ірпінь відвідала група представників добровільної пожежної служби Борни. Під час їхнього візиту з числа охочих, які подали заявки, відбирали майбутніх добровільних пожежників Ірпеня.

НОВИНИ

В Ірпені продовжують встановлювати будиночки для безпритульних котів (відео)

Сьогодні, 18:30

Детальніше
В Ірпені запровадили шкільні автобусні маршрути з мікрорайону «Синергія» (відео)

Сьогодні, 17:28

Детальніше
За суботу й неділю на Київщині сталося 95 ДТП, загинули 3 людини (фото)

Сьогодні, 14:43

Детальніше
На Київщині створили 23 мобільні бригади для проведення вакцинації проти коронавірусу

Сьогодні, 12:57

Детальніше
У Приірпінні за вихідні виявили 45 хворих на COVID-19

Сьогодні, 11:54

Детальніше
Ірпінчанин Володимир Хоменко успішно пройшов «сліпі» прослуховування на «Голосі країни» (відео)

Сьогодні, 11:10

Детальніше
Освіта в Ірпені після локдауну: школярі за партами, студенти – ще ні

Сьогодні, 10:29

Детальніше
За вихідні на Київщині зафіксували 343 випадки коронавірусної хвороби та 520 одужань

Сьогодні, 09:33

Детальніше
Всі новини