Створення Бучанського району відбулося через корупційне лобіювання і буде оскаржене (відео)

630_360_1517567968-1836

Проєкт постанови Верховної Ради «Про утворення та ліквідацію районів» підготовлений з низкою порушень чинних нормативних документів, і в разі прийняття цього акта в сесійній залі його буде оскаржено в Конституційному Суді. Про це в ефірі одного з центральних телеканалів заявив співголова парламентської фракції «Опозиційна платформа — За життя» Юрій Бойко.

«Якщо зараз буде затверджено, не дай Боже, оцей розподіл районів, то ми йдемо в Конституційний Суд, бо там купа порушень. Я приведу приклад Київської області. За нормативними документами Кабінету Міністрів, у нас центром району має бути найбільше місто. У двох районах це вже не виконується. Бучанський район — зробили Бучу центром. 36 тисяч населення. Поруч місто Ірпінь — 110 тисяч — не центр. Бориспільський район: Бориспіль — 60 тисяч населення, зробили центром; поруч Бровари — 112 тисяч — це не центр», — зазначив парламентар.

За його словами, ці рішення мають ознаки корупції та викликають справедливе обурення людей. «Корупція. Хтось пролобіював, і от уже порушення. Люди не розуміють, люди стали дибки», — сказав Юрій Бойко.

Він також зауважив, що це вже не перша в історії спроба реформувати адміністративно-територіальний устрій шляхом укрупнення районів. «Така ситуація була колись у Радянському Союзі, коли укрупнювали райони. Закінчилося це тим, що рік помучились і переробили назад, як було раніше. Власне кажучи, схоже, цим закінчиться і зараз».

Нагадаємо, наприкінці травня Київська облдержадміністрація несподівано й без обговорення змінила свої пропозиції щодо реформування адміністративно-територіального устрою області, запропонувавши утворити Бучанський район замість Ірпінського, як планувалося раніше. У зв’язку з цим голови низки місцевих рад Приірпіння й нинішнього Києво-Святошинського району у відкритому листі до Прем