Буча не має необхідної бази, щоб стати центром району — експерт

photoeditorsdk-export

Формування нових районів і визначення їхніх адміністративних центрів не відповідає встановленим раніше правилам і нормам, і це викликає обурення громад. Зокрема, це стосується району Київщини, центром якого мав стати Ірпінь, заявив в ефірі телеканалу «Еспресо» політолог Богдан Бондаренко.

«У нас іде продовження реформи децентралізації, і часом не в найкращому руслі, часом через коліно. Наприклад, у Київській області планується формування одного з найбільших районів, який буде включати Чорнобильську зону, Ірпінь, Бучу і всю ту сторону. Так от, в останній момент несподівано центром цього району перестав бути Ірпінь і може стати Буча. І це дуже цікава історія, особливо для мешканців цього району, тому що насправді Буча, наскільки мені відомо, не має необхідної адміністративної бази, різних служб і т. п., і, головне, медзакладів. ОТГ цього району пишуть відповідні листи і до Президента, і до Прем’єр-міністра стосовно того, що треба змінювати той порядок, за якого Буча буде центром цього району, і ставити Ірпінь», — сказав експерт.   

Також він зазначив, що потенціал Ірпеня значно перевищує можливості Бучі.

«Порівнювати потенціал Ірпеня і Бучі навіть сенсу особливого немає. Про все говорять цифри. Питання в тому, чому влада змінює своє рішення за кілька тижнів до фінального голосування в парламенті й намагається протягнути речі, які йдуть у розріз із попередніми планами?» — зауважив політолог.

Як повідомлялося, на сайті Президента України зареєстрована петиція щодо перегляду внесеного Кабміном на розгляд парламенту проєкту Постанови «Про утворення та ліквідацію районів», який передбачає створення району з центром у Бучі.

Нагадаємо, наприкінці травня ц. р. Київська облдержадміністрація несподівано й без обговорення змінила свої пропозиції щодо реформування адміністративно-територіального устрою області, запропонувавши утворити Бучанський район замість Ірпінського, як п