Ірпінська міськрада оскаржила у Верховному Суді утворення Бучанського району

photoeditorsdk-export - 2020-05-21T130301.726

Ірпінська міська рада подала до Касаційного адміністративного суду, що входить до складу Верховного Суду, позов щодо визнання протиправною й нечинною постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів», якою передбачено створення району з центром у Бучі. Про це повідомив на своїй сторінці в соцмережі в. о. Ірпінського міського голови Андрій Літвинов.

«Сьогодні подали позов до суду щодо скасування незаконно прийнятого рішення про Бучанський район. Будемо відстоювати волю громад у суді», — зазначив він.

Нагадаємо, про підготовку цього позову Андрій Літвинов повідомляв 17 липня — в день ухвалення постанови парламентом.

Згідно з рішенням Верховної Ради, в Київській області утворено сім районів. Територію Ірпінської громади включено до складу району з центром у Бучі.

Як повідомлялося, наприкінці травня ц. р. Київська облдержадміністрація несподівано й без обговорення змінила свої пропозиції щодо реформування адміністративно-територіального устрою області, запропонувавши утворити Бучанський район замість Ірпінського, як планувалося раніше. У зв’язку з цим голови низки місцевих рад у відкритому листі до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та народного депутата від 95-го округу Олександра Горобця закликали не допустити необгрунтованого створення району з центром у Бучі.

Представники громад Київщини з цією ж вимогою пікетували Кабінет Міністрів. На переконання учасників акції, просування ініціативи про надання Бучі статус